Za Aloisem Jiráskem

Za Aloisem Jiráskem do Hronova

 Říká se, že Alois Jirásek psal svá nejznámější díla kradeným inkoustem z litomyšlského gymnázia, na kterém učil. Litomyšl uvedl do povědomí zejména svou Filosofskou historií, ale inspirace dějinami města najdeme i v dalších knihách. V létě si budeme připomínat 170. výročí narození tohoto spisovatele, dramatika a středoškolského učitele. Narodil se v Hronově a právě tam vás pošleme na další výlet.

 

 

soutěž:

Vyfotografujte se před rodným domkem Aloise Jiráska, který pochází z konce 18. století, jde o zajímavou památku lidové architektury. Fotografii vložte pod soutěžní příspěvek na Facebooku a hrajte v našem Lázeňském putování o víkendový pobyt na Zámeckém návrší v Litomyšli a volňásky do litomyšlských pamětihodností včetně Rodného bytu Bedřicha Smetany i o poukázku na nákup sportovního oblečení či plavek značky Litex. 

A pozor, vyrazíte-li na výlet vlaky Českých drah, můžete ke své výhře získat i kilometrickou banku ČD. Pro účast v tomto „vlakovém rozšíření” stačí k soutěžní fotce z výletu přidat také fotku z cesty vlakem ČD.