Za Boženou Němcovou

Za Boženou Němcovou do Ratibořic

 

Ptáte se, proč považujeme Boženu Němcovou také za litomyšlskou osobnost? V Litomyšli byla Božena Němcová hned dvakrát (má tu dvě pamětní desky). Poprvé s manželem Josefem Němcem a podruhé na pozvání Antonína Augusty, který chtěl vydat její Sebrané spisy (nakonec vydal jen Babičku).

A kam se vydáme po stopách této velké spisovatelky? Výběr byl jednoznačný – do Ratibořic. Zde, na panství vévodkyně Kateřiny Zaháňské, strávila Božena (tehdy ještě Barbora) své dětství. Právě do těchto míst zasadila děj knihy Babička s podtitulem Obrazy z venkovského života.

 

soutěž:

Vyfoťte se před ikonickým sousoším Babička s dětmi v Babiččině údolí. Fotografii vložte pod soutěžní příspěvek na Fecebooku a hrajte v našem Lázeňském putování o víkendový pobyt na Zámeckém návrší v Litomyšli a volňásky do litomyšlských pamětihodností včetně Rodného bytu Bedřicha Smetany i o poukázku na nákup sportovního oblečení či plavek značky Litex. 

A pozor, vyrazíte-li na výlet vlaky Českých drah, můžete ke své výhře získat i kilometrickou banku ČD. Pro účast v tomto „vlakovém rozšíření” stačí k soutěžní fotce z výletu přidat také fotku z cesty vlakem ČD.