Za Giovannim Battistou Alliprandim

Za Giovannim Battistou Alliprandim na Kuks

 

G. B. Alliprandi patří spolu s G. Santinim a K. Dientzenhoferem k nejvýznamnějším českým vrcholně barokním architektům. V Litomyšli realizoval od rok 1714 až do své smrti kostel Nalezení sv. Kříže, jehož výstavbu financoval hrabě František Trauttmannsdorf. Obecně se specializoval především na projektování zámecké architektury a působil převážně v Praze. Z východočeských staveb je nejvýznamnější komplex staveb v Kuksu. A právě tam vás zveme na výlet.

 

 

soutěž:

Vyfotografujte se před hospitálem Kuks, který byl založen hrabětem F. A. Šporkem na počátku 18. století jako místo odpočinku vysloužilých vojáků. Fotografii vložte pod soutěžní příspěvek na Facebooku a hrajte v našem Lázeňském putování o víkendový pobyt na Zámeckém návrší v Litomyšli a volňásky do litomyšlských pamětihodností včetně Rodného bytu Bedřicha Smetany i o poukázku na nákup sportovního oblečení či plavek značky Litex. 

A pozor, vyrazíte-li na výlet vlaky Českých drah, můžete ke své výhře získat i kilometrickou banku ČD. Pro účast v tomto „vlakovém rozšíření” stačí k soutěžní fotce z výletu přidat také fotku z cesty vlakem ČD.