Za Ludmilou Jandovou

Za Ludmilou Jandovou do Osíku

 

Další výlet v rámci našeho Lázeňského putování bude do Osíku u Litomyšle. Právě zde se narodila, žila a tvořila akademická malířka a grafička Ludmila Jandová. Za její celoživotní umělecké dílo a přínos pro církev jí udělil papež Jan Pavel II. významné ocenění odznak vznešeného kříže. Její dílo je uloženo zejména v depozitáři White Gallery. Ludmila Jandová se věnovala i tvorbě mozaik – tu největší s názvem Řeka květů najdete na budově nákupního střediska na Komenského náměstí v Litomyšli.

 

 

soutěž:

Udělejte si selfíčko před White Gallery. Fotografii vložte pod soutěžní příspěvek na Facebooku a hrajte v našem Lázeňském putování o víkendový pobyt na Zámeckém návrší v Litomyšli a volňásky do litomyšlských pamětihodností včetně Rodného bytu Bedřicha Smetany i o poukázku na nákup sportovního oblečení či plavek značky Litex. 

A pozor, vyrazíte-li na výlet vlaky Českých drah, můžete ke své výhře získat i kilometrickou banku ČD. Pro účast v tomto „vlakovém rozšíření” stačí k soutěžní fotce z výletu přidat také fotku z cesty vlakem ČD.