Za Olbramem Zoubkem

Za Olbramem Zoubkem do Prahy

 

Olbram Zoubek byl dlouholetým mecenášem akce Zahájení litomyšlské lázeňské sezóny a první mapu Litomyšlského lázeňství v roce 2012 dokonce osobně křtil. Vždy říkal, že Litomyšl je jeho druhým domovem. Je vnímán jako jeden z nejvýznamnějších českých sochařů druhé poloviny 20. století.

Do povědomí veřejnosti se dostal i sejmutím posmrtné masky Jana Palacha – tento čin vedl k jeho „vyhnanství“ do Litomyšle, kde měl na starosti obnovu zámeckého sgrafitového pláště. Na výlet vás tentokrát pošleme do Prahy – rodiště Olbrama Zoubka. Olbram Zoubek měl až do konce života v Praze ateliér a také zde má řadu realizací.    

 

soutěž:

Vyfoťte se u Pomníku obětem komunismu na Petříně,  fotografii vložte pod soutěžní příspěvek na Facebooku a hrajte v našem Lázeňském putování o víkendový pobyt na Zámeckém návrší v Litomyšli a volňásky do litomyšlských pamětihodností včetně Rodného bytu Bedřicha Smetany i o poukázku na nákup sportovního oblečení či plavek značky Litex. 

A pozor, vyrazíte-li na výlet vlaky Českých drah, můžete ke své výhře získat i kilometrickou banku ČD. Pro účast v tomto „vlakovém rozšíření” stačí k soutěžní fotce z výletu přidat také fotku z cesty vlakem ČD.