Za Zdeňkem Matějem Kudějem

Za Zdeňkem Matějem Kudějem na Melechov

 

 

 Zdeněk Matěj Kuděj byl spisovatel, novinář, překladatel z angličtiny a cestovatel. Byl blízkým přítelem Jaroslava Haška a část života žil v Litomyšli, kde je také pohřben. Říká se, že některé Haškovi povídky napsat právě Kuděj. Co je však bez diskusí, díky svému revmatismu a pobytu na invalidním vozíku se stal předobrazem dobrého vojáka Švejka. Dnes vás pošleme na vrch Melechov, který leží mezi Humpolcem, Lipnicí a Ledčí nad Sázavou a od pradávna přitahoval nejrůznější osobnosti. I Zdeněk Matěj Kuděj má melechovskou krabatinu protoulanou a zachycenou ve svých dílech. 

 

 

soutěž:

Vyfoťte se před melechovskou měřickou věží, která stojí na vrcholu zalesněného vrchu Melechov. Fotografii vložte pod soutěžní příspěvek na Facebooku a hrajte v našem Lázeňském putování o víkendový pobyt na Zámeckém návrší v Litomyšli a volňásky do litomyšlských pamětihodností včetně Rodného bytu Bedřicha Smetany i o poukázku na nákup sportovního oblečení či plavek značky Litex. 

A pozor, vyrazíte-li na výlet vlaky Českých drah, můžete ke své výhře získat i kilometrickou banku ČD. Pro účast v tomto „vlakovém rozšíření” stačí k soutěžní fotce z výletu přidat také fotku z cesty vlakem ČD.