Za Bedřichem Smetanou

Za Bedřichem Smetanou do˙Jindřichova Hradce

 

Při příležitosti oslavy 10. narozenin Lázní ducha Litomyšl vás zavedeme do míst, na kterých pobývali někteří z našich velikánů. Po stopách Bedřicha Smetany se vydáme do Jindřichova Hradce. Právě sem se malý Smetana přestěhoval se svým tatínkem sládkem a pobýval zde v letech 1831 – 1835. Stal se mu zde i úraz, který pravděpodobně zapříčinil jeho pozdější hluchotu, když mu před očima vybuchla láhev se střelným prachem a střepy mu potrhaly pravou tvář.

 

soutěž:

Vyfotografujte se u horní brány bývalého pivovaru v Jindřichově Hradci, kde je umístěná pamětní deska. Fotografii vložte pod soutěžní příspěvek na Facebooku a hrajte v našem Lázeňském putování o víkendový pobyt na Zámeckém návrší v Litomyšli a volňásky do litomyšlských pamětihodností včetně Rodného bytu Bedřicha Smetany i o poukázku na nákup sportovního oblečení či plavek značky Litex. 

A pozor, vyrazíte-li na výlet vlaky Českých drah, můžete ke své výhře získat i kilometrickou banku ČD. Pro účast v tomto “vlakovém rozšíření” stačí k soutěžní fotce z výletu přidat také fotku z cesty vlakem ČD.